Mortal Kombat XL Контролер Проблеми

Публикувай отговор
s_filchev
Смъртен
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Фев 01, 2022 4:58 pm

Mortal Kombat XL Контролер Проблеми

Мнение от s_filchev »

Привет народе! Пуцам играта на компа,но имам един блутут джойстик,който е супер готин обаче контролите му са тотално разбъркани. Влизам в настройките на контролера,а там са си както по принцип и не мога да настроя джойстика според нормалните контроли. Например с бутона за блок ми отваря старт менюто. Дали трябва да го настроя през Windows или е възможно да се получи през самата игра. Ще се радвам ако успея да играя и с него.


Аватар
Gambid
Бог
Мнения: 3441
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 9:10 pm
Местоположение: Пазарджик
Обратна връзка:

Re: Mortal Kombat XL

Мнение от Gambid »

Моля те публикувай темите в правилния отдел и с някакво пасващо име. Не че има кого да объркат в последно време, но все пак.

Към въпроса ти, контролера може да се настройва от играта да. Ако това не проработи има най-различни програмки с които може да пробваш да го конфигурираш като XBox контролер, който вече автоматично се потдържа.
I Rule This World!

Изображение

By the unholy darkness that consumes me, I will have the Earthrealm.

Mortal Kombat Secrets Webmaster
s_filchev
Смъртен
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Фев 01, 2022 4:58 pm

Re: Mortal Kombat XL Контролер Проблеми

Мнение от s_filchev »

Тоест в Mortal Kombat X форума,там да ги публикувам. Извинявам се и благодаря за отговора. Ще сваля такава програма,през настройки на играта не успявам да го настроя. На девятката беше доста лесно,но с тази не се справям..
s_filchev
Смъртен
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Фев 01, 2022 4:58 pm

Re: Mortal Kombat XL Контролер Проблеми

Мнение от s_filchev »

Смених настройките през steam,през програма за 360,не става. В самите настройки на играта не ми позволява да заменя блок и смяната на позицията "Х ray бутоните". Когато ги маркирам,за да ги променя просто ме сваля надолу,с бутона за блок ме вкарва в менюто за атаки,фатали и т. н.
Не знам дали проблема не е в джойстика,да не би да нее кънектикът правилно..
Аватар
Gambid
Бог
Мнения: 3441
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 9:10 pm
Местоположение: Пазарджик
Обратна връзка:

Re: Mortal Kombat XL Контролер Проблеми

Мнение от Gambid »

Възможно е да е нещо от драйвера на контролера. Ако познаваш някой, който има друг контролер, може да пробваш, зада разбереш от къде идва проблемът.
I Rule This World!

Изображение

By the unholy darkness that consumes me, I will have the Earthrealm.

Mortal Kombat Secrets Webmaster
s_filchev
Смъртен
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Фев 01, 2022 4:58 pm

Re: Mortal Kombat XL Контролер Проблеми

Мнение от s_filchev »

Не става човек.. Самия джойстик има 4 вида на свързване,два като клавиатура и два като контролер,когато пробвам да го закача като контролер ми дава грешка в драйвера. Ъпдетнах драйвера на блутута, същата работа. Джойстика по принцип е за телефон и явно няма да стане :(
Просто ми се искаше да го ползвам,защото е доста добър контролер. Имам два евтини, безжични,но да са доста дървени и се губи кефа от играта. Явно нямам късмет. Ще съм ти благодарен ако все пак ми дадеш фейсбук да ми дадеш още съвети.
Аватар
Gambid
Бог
Мнения: 3441
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 9:10 pm
Местоположение: Пазарджик
Обратна връзка:

Re: Mortal Kombat XL Контролер Проблеми

Мнение от Gambid »

Сайта има Facebook страница. Там можеш да ме намериш. Заради това че е за телефон, не би трябвало да има проблем. Но пробвай да свържеш другите два, за да видиш дали ще тръгнат. Иначе има в днешно време много добри контролери. Препоръчвам ти, ако наистина искаш удобство, да видиш оригиналните на XBox. Разбита се тук и цената е по-висока. Тези на 8bit Do съшо са добри. Там обаче трябва да се избере пасващ, защото има много и за различни системи.
I Rule This World!

Изображение

By the unholy darkness that consumes me, I will have the Earthrealm.

Mortal Kombat Secrets Webmaster
Публикувай отговор