Търся старо РС

Публикувай отговор
specter

Търся старо РС

Мнение от specter »

Да е на Windows 98 или ME. Може и лаптоп. Ако някой се сеща сайт където се продава, моля да пише.


Аватар
Gambid
Бог
Мнения: 3440
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 9:10 pm
Местоположение: Пазарджик
Обратна връзка:

Re: Търся старо РС

Мнение от Gambid »

На Windown 98 или ME?
За какво ти е такъв компютър?
I Rule This World!

Изображение

By the unholy darkness that consumes me, I will have the Earthrealm.

Mortal Kombat Secrets Webmaster
specter

Re: Търся старо РС

Мнение от specter »

Редица причини:
1. Учителката по информатика ни каза преди време, че старите компютри имали някои по-издръжливи части, но не помня какво точно беше...
2. Трудно пестя много пари. И в друг раздел бях написал за този мой проблем. :D
3. Мисля да го ползвам предимно за музика, някои игри и някои други неща. Не ми трябват големи характеристики ако няма да ги ползвам. Нещо за убиване на време.
4. Windows 98 ми харесва повече заради темите. Много са, сменят ми и иконките и звуците и са много "зарибени". Не знам обаче как е при ME, нея не съм я ползвал.
5. Не искам да го ползва майка ми. :D
Аватар
injekcion
Смъртен
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Юли 08, 2009 1:41 pm
Местоположение: Cпалнята на комшийката

Re: Търся старо РС

Мнение от injekcion »

Според мен, ако ще ви взимаш нов компютър по-добре да е хубав няма смисъл да даваш пари за нещо което имаш събери 700-800 лева продай този и си вземи машина има много добри машини за по 1000-1200 лева хем ше си доволен хем няма да имаш проблем с емулациите както ти бях споменал в друга тема.
Аватар
ded
Бог
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто Сеп 02, 2003 12:33 pm

Re: Търся старо РС

Мнение от ded »

Имам приятел със старо PC, но ще трябва да си купиш рам отделно, защото неговата не работи.

От София ли си?
specter

Re: Търся старо РС

Мнение от specter »

От Русе.
injekcion написа:700-800 лева продай този и си вземи машина има много добри машини за по 1000-1200 лева хем ше си доволен хем няма да имаш проблем с емулациите както ти бях споменал в друга тема.
Този е на майка ми, пък и понякога не знае какво прави и след нея трябва да чистя. Ако ще купувам нов, предпочитам да си е само мой. И ако почна да събирам толкова, до тогава ще съм ги изхарчил за друго. :) Няма да емулирам на стария.
Аватар
Gambid
Бог
Мнения: 3440
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 9:10 pm
Местоположение: Пазарджик
Обратна връзка:

Re: Търся старо РС

Мнение от Gambid »

Стой на страна от Windows ME. Що се отнася до Windows 98, тази система е толкова морално остаряла, че ще имаш само неприятности с нея. Ако искаш да не даваш много пари и да имаш нещо, което работи, вземи си XP. За тази система все още се пишат приложения и е стабилна.

За 98 няма дори да имаш свестен браузър.
I Rule This World!

Изображение

By the unholy darkness that consumes me, I will have the Earthrealm.

Mortal Kombat Secrets Webmaster
specter

Re: Търся старо РС

Мнение от specter »

Не е задължително да има нет. Просто искам нещо за музика, филми и добрите стари класически игри. А и Windows 98 ми харесва. По едно време имах лаптоп с такава. Може би защото използвам Windows ХР почти всеки ден и търся разнообразие. Не ми трябват големи характеристики и лъскави (прозрачни) операционни системи. Харесва ми и да играя на стари игри като Diablo, Warcraft II, Heroes of Might and Magic III... Не искам да се пристрастявам сега към по-новите. Засега ми трябва нещо ретро. Скоро ще почвам работа и тогава може да събирам за някой хубав комп. Нищо не пречи да си имам един DOS и един NT-базиран.
Иначе какво му е на Windows МЕ?
Аватар
Gambid
Бог
Мнения: 3440
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 9:10 pm
Местоположение: Пазарджик
Обратна връзка:

Re: Търся старо РС

Мнение от Gambid »

Windows ME е най-нестабилната и най-оплювана система на Microsoft.
I Rule This World!

Изображение

By the unholy darkness that consumes me, I will have the Earthrealm.

Mortal Kombat Secrets Webmaster
Публикувай отговор