Of Man and Games...

Публикувай отговор
Аватар
Nightshifter
Смъртен
Мнения: 65
Регистриран на: Сря Юли 20, 2005 6:56 am
Местоположение: Blagoevgrad

Of Man and Games...

Мнение от Nightshifter »

Имало едно време едно, една малоумна геймърска нация, която се мислела за велики и непобедими геймъри... но това било - едно време... и жалкото в тая картинка е, че и днес продължава да живее в тази сянка и да промива геймърските мозъци по света, със своята себична, тотална дезориентация по отношение на оценка на дадена игра.
Ако от този пролог нищо не сте разбрали (което е нормално де), нека ви просветля. Говоря за американците и техните преценки за добри игри.
В света на политиката властва демокрацията и свободният избор... така е и във всяко едно отношение - иначе казано : всеки си има право на избор и мнение. Е да, ама при игрите мнението и вкуса на няколко уеб-модератора (които казват, че техните оценки се базират въз основа на продажбите на дадена игра, а малко по-нататък в своя сайт лепват на играта етикет "Editor's Choice" и разтръбяват, че това е тяхно мнение, което е малко объркващо :shock: )... но оценките на тези няколко модератора водят до редица, меко казано просташки класации, които нямат нищо общо с реалността.
Онзи ден ми попадна класация за "Top 10 Best Franchises". Още с десета позиция се почна пълния цирк, където е Metroid (само да вмъкна, че в една друга класиция на същите клоуни, тази мацка, с която играете, е на 1 място за най-готина Female в гейм индустрията (погледаите едно-две клипчета от играта и очаквам мненията ви)). Та за въпросната игра - лично аз никога не съм я чувал, а и геймърското ми обкръжение, също се депресира от своята заблуда - е как няма да се депресират, те ходят на турнири по Warcraft в Париж и Берлин, а не знаят какво е Metroid - срам и позор...
После класицията става още ... немога да кажа каква, защотото такава дума няма. Поне за мен, в момента най-известната игра е Warcraft, която е на 9-то място :o
В пълен шок изпаднах, като видях, че Madden е в класицията, т.е. NFL Madden, a игри като Mortal Kombat и Need For Speed изобщо не се споменават, то всъщност нито една Car Racing поредица не се споменава :o :shock:
Е, има сполучливи попадения, като Tom Clancy, за което момчетата си обясняват, че няма такава игра, а просто Сплинтер Сел и други отрочета на въпросният господин, са под един знаменател. Resident Evil също попада в класицията и това е добре, на фона на останалите комични избори. На пичовете им свалям шапка за първото място - този път не е GTA :D , a най-реалният избор - Mario!
Освен тази класация имаше и редица други такива, които сериозно ще ви накрат да се замислите, дали наистина сте геймър! Такава е американската реалност... още едно доказателство е в един голям уеб-сайт, в който единствената оценка 10 на игри за PS2 e на Tony Hawk's-незнам си какво... :o :shock: Е коментар няма да правя.
Абе изобщо американците много разбират от игри, та нали при тях цели 3 месеца на първо място през 2001 година беше Deer Hunter :roll:
Някои ще попитат, закво аджаба е тоя топик - ами просто защото съм вбесен от малоумните и скапани оценки с цел комерсиализация на даден продукт... а и ми е интересно и другите какво мислят по въпроса...
P.S. Тук не става въпрос за МК, а за игрите като цяло.


Аватар
ded
Бог
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто Сеп 02, 2003 12:33 pm

Re: Of Man and Games...

Мнение от ded »

Естествено, че ще е така. Всичко е въпрос на маркетинг относно критизма.
Аватар
Nightshifter
Смъртен
Мнения: 65
Регистриран на: Сря Юли 20, 2005 6:56 am
Местоположение: Blagoevgrad

Re: Of Man and Games...

Мнение от Nightshifter »

Маркетинг... печалба...
Никога няма да забравя уникалната реклама на Icewind Dale, която гласеше нещо от сорта на : "Why to give monthly 60$ for playing Diablo, when you can buy Icewind Dale?" .
Е, без коментар. Хамерикано, да си трепат елени (Deer Hunter) и да точат лиги по Chearleader-ките докатo лупат на NFL Madden, пък ние ще се мотаем из Amn (Baldur's Gate : Shadow of Amn) или ще мъчим пак да маризим Virgil (Devil May Cry 3 : Special Edition).
Публикувай отговор