Относно активноста във форума.

Аватар
Squall_1st
Боец
Мнения: 295
Регистриран на: Съб Дек 17, 2005 2:16 pm
Местоположение: ф_o
Обратна връзка:

Относно активноста във форума.

Мнение от Squall_1st »

Още първият момент като се регистрирах в mksecrets/bulgarian-part.
Забелязах минималният брой на потребителите, в момента са налични 402 потребителя за 4г.

Което ми навява мисълта за 100.1 регистрирани човека на година.
Което е адски зле... веднага ми се искаше да разбера и официалната причина, така.

Първото което ми направи впечатление, някой от секцийте се превръщат в аламинут.hit.bg .
Вярно че и не са много хората който са пълнолетни/възрастни * включително и мен * , но... как може.

Да вземем например забелжката на Gambid, в една от темите.

Следващият, който му отговори го отнася


Веднага може да усетите, че просто Gambid взима мерки за да няма повече нарушения по Чл.2

<span style='color:darkred'>~.<</span>СЛЕД КОЕТО<span style='color:darkred'>>.~</span>

ПОСТ, на човек който е отговорил на човекът, на който Gambid каза да не се отговаря.

А после, за какво имам уарн?
Не е лошо и вие да се замислите по този въпрос, или просто да погледнете уарн листа си.

Та, малко изпуснах нишката.

Тези теми, който се превръщат в такива флууд/оффтопик теми, никой не ги харесва. ( освен един човек, чийто ник започва на EVIL, и завъшрва на фея )
От тезо 402 потребителя, в момента не мисля че пишат повече от 200, защо ли?
в един друг форум, бях гледал бишви юзъри на форума да говорят че са напуснали форума зареди "темите, който започвали да се повръчат в чат места"

Това съществува и в момента в mksecrets, форумите... мисля че трябва да се направи нещо, добър въпрос е КАКВО?


Аватар
ERrorMAKro
Безсмъртен
Мнения: 876
Регистриран на: Чет Юни 23, 2005 8:47 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Относно активноста във форума.

Мнение от ERrorMAKro »

Пускаш само Модовете и Админа да могат да пускат теми и си готов ...
2-ро действие форума стаа мн. тъп и се изнасяме сичките :D Друго не мога да измисля :)
Аватар
Gambid
Бог
Мнения: 3441
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 9:10 pm
Местоположение: Пазарджик
Обратна връзка:

Re: Относно активноста във форума.

Мнение от Gambid »

Колкото и да си прав, малко са нещата, които зависят от модераторите и админите.
Когато няма желание за промяна у посетителите, нищо не може да се направи.
Това е проблем не само в БГ частта на сайта.

Друг проблем идва и от мен, защото аз наистина започнах да се уморявам и в един момент се опасявам, че ще ми писне. Признайте си, че ако вие вартите една и съща грамофонна плоча вече 4 говдини ще настъпи момент в който иглата ще започне да се изтъпява.

Какво ще стане тогава: желанието за разправия с потребителите по мекия начин просто ще отпадне (разбирайте изключване на warning системата), която беше създадена само с цел да даде на рарушителите втори шанс (а понякога и десети) да се поправят.

Евентуално решение, което вече обмислям сериозно (от около 2 години :lol: ) е да наберем още хора и то не само за форумите, а и за новини, дизайн, информация и т.н.

Причина: Факта, че дизайна не е сменян от доста време вече оказва своето негативно влияние, а промята в моя живот (постоянната работа) води до все по-голямо забавяне в публикуване на новини и правенето на update-и на секциите.

Мисля, че тази тема трябва да се премести в категория "Сайт".
I Rule This World!

Изображение

By the unholy darkness that consumes me, I will have the Earthrealm.

Mortal Kombat Secrets Webmaster
Videnie
Смъртен
Мнения: 23
Регистриран на: Сря Юли 21, 2004 12:34 pm
Местоположение: София

Re: Относно активноста във форума.

Мнение от Videnie »

Форумът се превърна в абсолютен бардак!

Аз може и да не пиша много но от вече 2 години съм си тук.

Ами според мен Gambid трябва да се стегне малко!

Да няма такива "следващия" и прочие.

Сгрешил си без да искаш-простено.

Спамиш,обиждаш,flood-иш - наказание!

За дизайна - наистина няма да е лошо ако се поработи върху нов.

Но това за мен поне не е най-важното за един сайт.

Но факт е, че и феновете на MK в България не са много!

Повечето хора нямат конзоли (PS2 и X-Box),не са играли новите игри и ако са ламери като мойте приятели..."Как може да ти харесва някаква игра отпреди 10 години,с ужасна графика,в която само пищят и при най-лекия удар им изтияат литри кръв?" - Става дума за 3logy za PS1

Та за реклама на сайта- всеки може да сложи по едно линкче към сайта в подписа си ,в който и да е форум!

Или някое малко банерче!
_EVIL_
Бог
Мнения: 1047
Регистриран на: Съб Юни 18, 2005 9:40 am
Местоположение: Преди живеех срещу затвора...сега живея срещу нас..1.
Обратна връзка:

Re: Относно активноста във форума.

Мнение от _EVIL_ »

Потребителите са малко не защото не се прави реклама, дизайна е стар или такива, а по простата причина, че наистина са малко МК феновете в България. Който харесва играта ще ни намери.

Squall_Педераст_Шибан_ само да ти кажа, че като се замисля като пиша нещо с теб във форума правя лошо на Gambid и просто няма смисъл защото тук съм от почти 2 години и с никой не съм се карал до сега. Казал съм ти каквото мисля за теб... игнорирал съм те в ICQ, не те бива като мод(поне не в тоя форум), не ме интересува какво пишеш за мен,ламер си, не ме занимавай повече с тъпи теми и не се мисли за голяма работа като можеш да ми триеш и променяш постове!!!!!!!!!!! А и най-важното, не се опитвай да мислиш щот хич не ти се одава...
Аватар
ded
Бог
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто Сеп 02, 2003 12:33 pm

Re: Относно активноста във форума.

Мнение от ded »

Причината е проста - феновете малко, а разбирачите много. Разбирайте го както искате ;]
AC1984
Боец
Мнения: 218
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 8:11 pm
Местоположение: Philadelphia,USA

Re: Относно активноста във форума.

Мнение от AC1984 »

za sujalenie da.......
naposleduk,makar idalech ot vkushti zaebeliazvm che saita kato cialo e goliamo murtvilo...........kude se izpozagybiha vsichki be..........
Vallez
Учител
Мнения: 449
Регистриран на: Вто Окт 05, 2004 5:01 pm
Местоположение: София-Люлин
Обратна връзка:

Re: Относно активноста във форума.

Мнение от Vallez »

Това беше първата тема на която попаднах като влязох днес във форума,след като не бях влизал с месеци.Проблемът е същият заради който просто не ми е интересно в тоя форум,просто защото тука се делите на добри играчи и по лоши играчи. И винаги по лошите го отнасят.За каквото и да било.Просто не ми е интересно некой лайнар,който единственото нещо което може,е да играе горе долу на мк,но не и да си забърше гъзъ без да се скъса хартията.И ня'къв такъв постояно да спами без наказание.А аз имам 40% уарн,а не си спомням да съм правил и 10% от нещата които не трябва да се правят във форума.
Не казвам че сайта е тъп.Поздравявам Дед и Гамбид за страхотния сайт,но форума е пълен с флуудъри,с някой изключения...
komek
Смъртен
Мнения: 28
Регистриран на: Съб Юли 15, 2006 1:44 pm

Re: Относно активноста във форума.

Мнение от komek »

Феновете не са малко но просто мисля че куца най вече това повече мултимедия , подновения новини не всеки разбира англиийски и когато попита някой нещо как да отключи това онова да му помагаме аз примерно отначало не схванах как да намирам сандъците... Също и за триенето на постове доста потребители се ядосват за това мисля че за да се стига до триене и променяне трябва да е нещо по голямо станалото както и заключване на темите , мисля че това е основата няма да повтарям и аз след вас ноо ако не се промени това какъв форум правите ?!? След като има караници не трябва да се прибързва с WARNове първо нека се помъчи някой модератор да смекчи лошият тон не мисля че моите думи биха променили нещо както и на някой други защотото на никого не му се занимава тогава защо не се замислите какъв форум правите ? :(
_EVIL_
Бог
Мнения: 1047
Регистриран на: Съб Юни 18, 2005 9:40 am
Местоположение: Преди живеех срещу затвора...сега живея срещу нас..1.
Обратна връзка:

Re: Относно активноста във форума.

Мнение от _EVIL_ »

komek написа: Феновете не са малко но просто мисля че куца най вече това повече мултимедия , подновения новини не всеки разбира англиийски и когато попита някой нещо как да отключи това онова да му помагаме аз примерно отначало не схванах как да намирам сандъците... Също и за триенето на постове доста потребители се ядосват за това мисля че за да се стига до триене и променяне трябва да е нещо по голямо станалото както и заключване на темите , мисля че това е основата няма да повтарям и аз след вас ноо ако не се промени това какъв форум правите ?!? След като има караници не трябва да се прибързва с WARNове първо нека се помъчи някой модератор да смекчи лошият тон не мисля че моите думи биха променили нещо както и на някой други защотото на никого не му се занимава тогава защо не се замислите какъв форум правите ? :(
евала пич ;) и аз съм горе долу на същото мнение
Аватар
Gambid
Бог
Мнения: 3441
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 9:10 pm
Местоположение: Пазарджик
Обратна връзка:

Re: Относно активноста във форума.

Мнение от Gambid »

komek написа: Феновете не са малко но просто мисля че куца най вече това повече мултимедия , подновения новини не всеки разбира англиийски и когато попита някой нещо как да отключи това онова да му помагаме аз примерно отначало не схванах как да намирам сандъците... Също и за триенето на постове доста потребители се ядосват за това мисля че за да се стига до триене и променяне трябва да е нещо по голямо станалото както и заключване на темите , мисля че това е основата няма да повтарям и аз след вас ноо ако не се промени това какъв форум правите ?!? След като има караници не трябва да се прибързва с WARNове първо нека се помъчи някой модератор да смекчи лошият тон не мисля че моите думи биха променили нещо както и на някой други защотото на никого не му се занимава тогава защо не се замислите какъв форум правите ? :(
Ние не сме детска градина, за да възпитаваме хората и да им казваме как да се държат. Липсата на първите седем е нещо много трудно поправимо. Койте се е регистрирал се съгласява автоматично да спазва правилата, който не го прави получава предупреждение под формата на warn + PM понакога. И все пак не може да се каже, че не сме толерантни към хората, които погазват правилата. Ако не бяхме, доста от вас нямаше да ги има тук в момента.

За да работи един форум по предназначение е необходимо желание и от двете страни. Когато у едната го няма, другата нищо не може да направи. Ние предоставяме мястото и управлението, от там нататак сте вие.

Между другото, да си чувал някога за пунктоация?
I Rule This World!

Изображение

By the unholy darkness that consumes me, I will have the Earthrealm.

Mortal Kombat Secrets Webmaster
komek
Смъртен
Мнения: 28
Регистриран на: Съб Юли 15, 2006 1:44 pm

Re: Относно активноста във форума.

Мнение от komek »

Gambid аз не миля ,че това е за детската градина не си съгласен няма да споря повече с тебе , удобрявам донякъде това което написа , межу другото за пунктоацията не живея в България не съм доучил българският вината не е моя.
Аватар
Gambid
Бог
Мнения: 3441
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 9:10 pm
Местоположение: Пазарджик
Обратна връзка:

Re: Относно активноста във форума.

Мнение от Gambid »

Да продължаваш?!?!?!
Аз не виждам кога си започвал да спориш с мен.
Не знам дали си разнбрал и какво точно исках да кажа с това че ние не сме детска градина, но както и да е.
Между другото, точки и запетайки има във всеки език :)
I Rule This World!

Изображение

By the unholy darkness that consumes me, I will have the Earthrealm.

Mortal Kombat Secrets Webmaster
Аватар
Squall_1st
Боец
Мнения: 295
Регистриран на: Съб Дек 17, 2005 2:16 pm
Местоположение: ф_o
Обратна връзка:

Re: Относно активноста във форума.

Мнение от Squall_1st »

Препоръчвам... да спрем с оффтопиците, и да помислим как да възвърнем форума.

Аз не виждам начин по-който да възвърнем форума, надявам се някой от всички ви ( или поне тези който са останали ) да измислят, някое добро предложение.

Идеята за банер във подписа, ми се струва не много добра, но пак ще има ефект.
Аватар
icd
Учител
Мнения: 435
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 8:42 pm

Re: Относно активноста във форума.

Мнение от icd »

Squall аз лично имам доста приятели,които смятаха МК за тъпа игра,но аз реших да им покажа всъщност какво представлява.Те казваха,че графиката й е лоша и изобщо не искаха да се захващат с нея ама след като ги помолих да ме погледат малко как играя на Trilogy и MK4 искаха много да ги науча как се правят комбота с MAXDMG и други.Та стана както оная поговорка посрещаш по дрехите изпращаш по акъла.Аз лично мисля,че за да има повече фенове на МК трябва да се измисли начин за patch-ване на по-новите игри МК за РС.Ето това е причината в България да има малко фенове.В по-богатите страни има повече фенове щото имат възможност да си купят конзоли ама ние тук не(с малки изключения).
Публикувай отговор