Проблем с МК1 на игрален автомат

Публикувай отговор
Аватар
lordppk
Смъртен
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Ное 08, 2008 12:32 pm

Проблем с МК1 на игрален автомат

Мнение от lordppk »

Здравейте на всички :)
Имам следният проблем -
Имам игрален автомат който към него има вързано PC в което има качено mame и към 300 игри (ромчета) , но няма моята любима игра Mortall Kombat.
Казаха ми следното че се вади от компа на автомата харда и се вързва за друг комп като втори и се добавят ромове само че МК неще да тръгне понеже трябвало да се качи друго mame сигурно по нова версия.
Та въпроса ми е дали някой може да ми обясни или да ми даде линк как да го направя или да си търся направо платката с играта и да се опитам да я сложа в автомата.
Ако някой ми помогне обещавам да черпя :P


Аватар
ded
Бог
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто Сеп 02, 2003 12:33 pm

Re: Проблем с МК1 на игрален автомат

Мнение от ded »

В Youtube има много гайдове, на това как от MAME правят игрални автомати. Разтърси се там, макар и да съм сигурен, че ще намериш, ако все още имаш проблеми, пиши пак тук.
Аватар
lordppk
Смъртен
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Ное 08, 2008 12:32 pm

Re: Проблем с МК1 на игрален автомат

Мнение от lordppk »

Здравей,
този игрален автомат който е пригоден да работи с mame и като го видях имаше доста качени игри около 300 , но нямаше Mortal Kombat и ми казаха че немогли да я качат понеже трябвало предполагам mame32.
На компа който е в автомата е качено мамето под Dos и аз като го взема искам да си кача mame32 зада мога да кача повечето ромчета и да ги играя но немога да проумея как са го направили директно да зарежда мамето.Всмисъл че като кача mame32 трябва да е под Win Os предполагам и незнам как се процедира.
Май много се отплеснах, благодаря ти предварително ако можеш да ме насочиш как да стане, а и последно монитора на автомата не може да качи по голяма резолюция от 640x480
Аватар
ded
Бог
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто Сеп 02, 2003 12:33 pm

Re: Проблем с МК1 на игрален автомат

Мнение от ded »

Ще разгледам, но ще мога да ти дам по конкретен отговор след няколко дни, понеже нямам компютър в момента.
Аватар
lordppk
Смъртен
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Ное 08, 2008 12:32 pm

Re: Проблем с МК1 на игрален автомат

Мнение от lordppk »

Ok :)
Благодаря предварително!
Аватар
lordppk
Смъртен
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Ное 08, 2008 12:32 pm

Re: Проблем с МК1 на игрален автомат

Мнение от lordppk »

Аз тези съм ги гледал. Проблема ми е че незнам как да подкарам игрите с маме под Windows, понеже като включа автомата и ми зарежда директно интерфейс с около 300 игри и си избирам игра и я пускам, но аз искам да кача MK MK2 MK3 само че на това маме дето го има не тръгват както и да е ще опитвам да видя какво ще направя. :)
Аватар
ded
Бог
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто Сеп 02, 2003 12:33 pm

Re: Проблем с МК1 на игрален автомат

Мнение от ded »

Пробвай с по-нова версия на маме32
dete_na_popfolk
Смъртен
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Окт 21, 2004 8:41 am

Re: Проблем с МК1 на игрален автомат

Мнение от dete_na_popfolk »

Ми един приятел,който почти нищо не разбира от компютри си направи сам автомата :)
Една позната,която държеше такива машинки му подари една,само кутия,копчета и ръчка,сложи един 17 инчов монитор,купи два джойстика,разглоби ги и ги върза към ръчката и копчетата,с някав кабел варза един комп с два монитора и сега играе здраво на мамето.
Подобно на единия клип,които ded_ даде.

Ти казваш че на самия автомат няма виндоус,така ли?Ако е така нямам представа как може да се оправи,освен ако не го вържеш с комп или с лаптоп по някакъв начин и от там да пуснеш мамето.
Публикувай отговор