Gamecube & Wii игри на PC

Публикувай отговор
specter

Gamecube & Wii игри на PC

Мнение от specter »

Направих си колекция от МК игри за GB, GBC, GBA, NDS, SNES и N64. Пробвах няколко пъти да подкарам Deadly Alliance и Deception за GameCube с Dolphin и ми излизат разни съобщения "Error compiling pixel shader" и "Error compiling vertex shader" до безкрай като натискам "OK". Емулаторът отчита скорост до около 80%, а не показва нищо. Ще могат ли да тръгнат на компютър с 512MB RAM и 2.66GHz CPU и ако могат, с каква настройка ще ми вървят най-добре? Много ми се играе нещо по-ново от MKG, а не ми е много интересно MK:DA за GBA. :/ И под "по-ново" нямам предвид UMK за Nintendo DS. :D Бих си купил конзола, но не мога да пестя. :( :D


Аватар
Gambid
Бог
Мнения: 3440
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 9:10 pm
Местоположение: Пазарджик
Обратна връзка:

Re: Gamecube & Wii игри на PC

Мнение от Gambid »

Каква ти видео картата. Грешката, която ти връща емулатора е свързана с нея.
I Rule This World!

Изображение

By the unholy darkness that consumes me, I will have the Earthrealm.

Mortal Kombat Secrets Webmaster
Аватар
Gambid
Бог
Мнения: 3440
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 9:10 pm
Местоположение: Пазарджик
Обратна връзка:

Re: Gamecube & Wii игри на PC

Мнение от Gambid »

Картата е вече доста стара, поне според това което чета.

Виж дали емулаторa има настройки за Pixel и Vertex Shader. След това прегледай в спецификациите какво точно поддържа картата.
I Rule This World!

Изображение

By the unholy darkness that consumes me, I will have the Earthrealm.

Mortal Kombat Secrets Webmaster
specter

Re: Gamecube & Wii игри на PC

Мнение от specter »

Всичко което направих е да скрия част от грешките. Излязоха ми няколко, дадох им по едно "ОК" и после ми дава черен екран и си отчита скорост, все едно е тръгнало. За момента няма да го трия и ще изпробвам друг емулатор. Иначе PC-то ми е на 5 години вече.

Между другото, има ли някакъв начин да забързам MK4 за Arcade, че едва се влачи на Mame-то? Играта е ревизия 3, а емулаторът ми е Mame 0.145 (I686 optimized).
Аватар
Gambid
Бог
Мнения: 3440
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 9:10 pm
Местоположение: Пазарджик
Обратна връзка:

Re: Gamecube & Wii игри на PC

Мнение от Gambid »

Ами не, емулацията е бъгава.
I Rule This World!

Изображение

By the unholy darkness that consumes me, I will have the Earthrealm.

Mortal Kombat Secrets Webmaster
Аватар
injekcion
Смъртен
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Юли 08, 2009 1:41 pm
Местоположение: Cпалнята на комшийката

Re: Gamecube & Wii игри на PC

Мнение от injekcion »

Виж отвори опциите на долфина долфин-graphics-генерал и точно под него има едно "basic"-backend и дай на опцията openGL при мен това беше проблема надявам се да съм помогнал.Между другото да знаеш, че играта няма да ти върви с повече от 5-10 фпс максимум и чесно казано не си струва.
specter

Re: Gamecube & Wii игри на PC

Мнение от specter »

@injekcion: Този път ми излезе само това "Dolphin.exe has encountered a problem and needs to close. We are sorry for the inconvenience.", но нищо. :) Ще си цъкам тогава класиките на MAME. На телевизора ми с пишеща машина му трябва почивка на стари години. :D

@Gambid: Вече разбрах как. В нов текстов документ пиша "mamepp.exe mk4 -afs", запазвам го в папката на MAME като "!mk4.bat" и стартирам играта от там. Ще е с почти нормалната скорост, но доста начупено.

Благодаря все пак и на двамата! :)

----------

@Gambid: Ако искаш свирни да ти дам списък с командите на MAME-то за секцията. Да знаеш обаче, че списъкът е дълъг и е на EN. Може ако решиш да извадя само част от тях и да ги преведа.
Аватар
ded
Бог
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто Сеп 02, 2003 12:33 pm

Re: Gamecube & Wii игри на PC

Мнение от ded »

Dolphin емулира перфектно MKD, a и като гледам последните версии и МКА. MKDA върви също горе-долу нормално, но има малко графични и звукови бъгове тук-там.

MK4 за MAME се емулира, но с ужасно много графични бъгове и липсващи ефекти.
Аватар
injekcion
Смъртен
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Юли 08, 2009 1:41 pm
Местоположение: Cпалнята на комшийката

Re: Gamecube & Wii игри на PC

Мнение от injekcion »

Няма проблем винаги готов да помогна жалко, че не ти е тръгнала просто граф карта ти е слабичка и сигурно си със 1.5-2.0 Гхз процесор имах същия проблем преди взех си нова машинка 2.4гхз 4 ядра 4 рам 1гб карта чиста работа вървят ми с 60 фпс мкд мкда и армагедона.Иначе относно долфина както каза дед е доста добър емулатор за gamecube и Wii но има грапф и звукови бъгове наистина.
specter

Re: Gamecube & Wii игри на PC

Мнение от specter »

2.66 ми е процесора. Той е единственото хубаво нещо в компа. :)
Аватар
injekcion
Смъртен
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Юли 08, 2009 1:41 pm
Местоположение: Cпалнята на комшийката

Re: Gamecube & Wii игри на PC

Мнение от injekcion »

Всъщност проблема може да се реши ако смениш само видео картата имаш горе долу добър процесор някоя картичка с 512 и pixel,vertex shader да е 4.0, но мисля че ще ти върви с порядъка от 15-20 максимум.Има ги по 80-120 лева доста добри карти, но според мен няма смисъл под добре си вземи нова машина това е решението.
specter

Re: Gamecube & Wii игри на PC

Мнение от specter »

Тази година завършвам, почвам работа и направо ще събирам за компютър.
Публикувай отговор