Първи МК9 турнир - 23 юли НДК клуб Елемент

Публикувай отговор
Аватар
Slavi_MK
Смъртен
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Апр 24, 2011 9:47 pm

Първи МК9 турнир - 23 юли НДК клуб Елемент

Мнение от Slavi_MK »

image18asd.jpg
С радост искам да ви съобщя, че на 23 юли събота по време на рожденният ден на сайта Animes-bg.com ще се проведе първият български МК9 турнир.
Вече мина известно време от пускането на играта, обстоятелствата бяха сложни, МК9 претърпя доста промени за кратко време, но всичко това е вече зад гърба ни. Сега по-важното е, че имаме всички предпоставки за провеждането на едно хубаво състезание на МК9, което да определи базовото ниво на играчите и всеки да види какви грешки има, и над какво трябва да работи. МК9 за разлика от другите по-често срещани турнири дисциплини е нова игра, макар и поредицата да е от зората на този жанр. От много години не е имало хубав Mortal Kombat, но МК9 най-сетне успя да изкара играта от ’’мрачната епоха’’. Надяваме се да има много играчи, които да играят сериозно с желанието да доминират сцената. Това е едва първото подобно събитие, ще има още и то съвсем скоро. Благодарности на фирма Пулсар за осигуряването на наградите и техниката необходима за провеждане на турнира. Благодарим и на домакините от Animes-bg.com за осигуреното място.

Място на провеждане

София - НДК, в клуб Element (новия клуб на Metropolis). Събитието ще се проведе на 23 юли (събота през деня) с начален час 11:00 часа. Клуба се намира в подлеза на НДК от страната на пилоните при фонтаните по стълбичките към базара от дясната страна.
Вход - 10лв. За непълнолетни – 8лв.
Входа се плаща за цялото парти. Участието в МК9 турнира е безплатно.

Условия

- Платформа – PS3.
- Версия на играта 1.03.
- 2 от 3 рунда, 2 от 3 игри. Който първи спечели 2 игри продължава напред.
- Финалите и полуфиналите са на 3 от 5 игри. Който първи спечели 3 игри е победител.
- Директна елиминация, без групи и losers bracket.
- Базова настройка на таймера 90 секунди.
- Свободна настройка на бутоните. Който има желание може да ползва собствена периферия, пад или аркейд стик.
- Играчите се разбират по между си за 1p, 2p страна, ако те не могат да се разберат, съдията решава въпроса чрез ези тура или друг подобен метод.
- Всички герои са позволени за избиране включително Skarlet и Kenshi. За да избегнем организационни и технически неприятности решихме да пуснем DLC героите само на 1 от всичките конзоли. Който има желание да играе с някой от тях ще трябва да каже на съдията предварително и да изчака своя ред, за да играе на предвидената конзола ако тя е заета в момента.
- Rain няма да е позволен за игра в турнира, но който иска може да играе свободни срещи по време на паузите между различните кръгове. Него ще го има също само на 1 конзола.
- Натискането на пауза или пс бутона по време на игра е забранено. Ако това се случи по случайност съдията внимателно разглежда обстоятелствата, при които това е настъпило и може да отсъди служебна загуба на играната игра за играча натиснал пауза.
- Настройките на копчетата и проверката им става преди началото на играта.

Записване

Формата на записване трябва да изпратите като лично съобщение до Slavi във форума на http://www.vgcompetition.com/
Желателно е всички, които имат желание да участват да се запишат предварително. Така ще спестите много грижи на организаторите. Тези които все пак не успеят могат да се запишат и на място.

- Две имена.
- Nickname.
- Мейл, скайп, FB или друго средство за обратна връзка.
- PSN ID, X Box Live gamertag – ако има такива.

Час на започване 11.30. Записването на място свършва в 11.20 точно.

Награди

Първо място - оригинална игра
Второ място - чанта с мърчъндайз
Трето място - чанта с мърчъндайз

Очаквайте още подробности около наградите скоро.

Свободни срещи и шоу мачове на Теккен 6 и Super Street Fighter IV: Arcade Edition
На тези игри ще се играе когато е възможно по време на кръговете и след края на МК9 турнира.

Важно уточнение

Тъй като аз ще се занимавам с оргаизационна работа, няма да взема пряко участие в турнира.

Какво друго ще има на събитието

* Презентация от клуб Накама за аниме и манга

* Аниме презентация - 5 от най-добрите нови анимета за годината и 5 златни анимета подбрани от модераторите на AnimeS-bg.com

* Косплей ревю

* Лимбо контест

* Специална AMV селекция

* Награждаване на Miss и Mr AnimeS 2011

* Томболи и аниме викторина

* Много награди и изненади.


Тази година можем да се похвалим с още по-голяма организация, с още повече събития по време на рождения ден на сайта и разбира се с още по-големи награди! Сред наградите за томболите и участниците са Spectral Tiger (един от най-редкия mount в света) - предоставени от Blizzard и Cryptozoic по 1 маунт за всяка държава, оригинални гейм фигурки, игри, манги и много други!!!

Турнира по StarCraft 2 е безплатен. Записването ще става на място.

Турнира по World of WarCraft заедно с входа за събитието и заедно с оригинално тесте карти или 3 буустера за WOW е 25 лв. - На произволна томбола* между участниците в турнира ще се раздаде награда със стойност $1000 - Spectral Tiger mount карта. За победителите има други предвидени награди. Очаквайте скоро още информация.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.


Аватар
Gambid
Бог
Мнения: 3440
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 9:10 pm
Местоположение: Пазарджик
Обратна връзка:

Re: Първи МК9 турнир - 23 юли НДК клуб Елемент

Мнение от Gambid »

Жалко, че няма как да съм там, сега ще видя да пусна новина в сайта.
I Rule This World!

Изображение

By the unholy darkness that consumes me, I will have the Earthrealm.

Mortal Kombat Secrets Webmaster
Аватар
ItachiBG
Смъртен
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Юли 13, 2011 3:58 pm

Re: Първи МК9 турнир - 23 юли НДК клуб Елемент

Мнение от ItachiBG »

Това,ще е велоко.Обаче не ми се патува 5 часа само за да отида.Пък и без това не съм я играл нито 1 път не,че не съм фен на Аниме/манга-та
Изображение
Stay cool
mortalfan
Смъртен
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Яну 13, 2011 8:27 am

Re: Първи МК9 турнир - 23 юли НДК клуб Елемент

Мнение от mortalfan »

Аз ще пропусна но дано и догодина да има :)
Аватар
Gambid
Бог
Мнения: 3440
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 9:10 pm
Местоположение: Пазарджик
Обратна връзка:

Re: Първи МК9 турнир - 23 юли НДК клуб Елемент

Мнение от Gambid »

Турнирът би трябвало отдавна вече да е минал. Какво се получи, колко хора се събраха, ...?
I Rule This World!

Изображение

By the unholy darkness that consumes me, I will have the Earthrealm.

Mortal Kombat Secrets Webmaster
Аватар
Slavi_MK
Смъртен
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Апр 24, 2011 9:47 pm

Re: Първи МК9 турнир - 23 юли НДК клуб Елемент

Мнение от Slavi_MK »

Имаше 31 участника на турнира повечето, от които се записаха на място. Обстановката в клуба беше забавна, но беше прекалено шумно и водещия на турнира(аз) нямаше микрофон почти през цялото време и за това му се налагаше да търси повечето участници сред многото хора там. Все пак всичко мина успешно имаше доста добри игри, хората се забавляваха искренно и през повечето време МК9 имаше огромна публика на големия екран където се играеха част от срещите. Дойдоха една компания от играчи специално от Пловдив, не се класираха много напред, но се справиха доста добре като за 1 турнир.
До челните 3 места се добраха:
1. Sauron - Kung Lao - сериозен МК9 играч, който преди играеше Street Fighter.
2. Xenomorph - Smoke - тренировъчен партньор на Sauron.
3 Set - Smoke - X Box играч, който използваше и Sub Zero в някои от срещите.

Победителите взеха оригинални игри за ПС3 и перчъндайз екстри. Имаше много МК9 постери за раздаване също. Честито на победителите! Аз ще кача снимки и видеа като ми пратят. Исках да пустна инфото заедно със снимки и видеа специално от турнира, но явно те ще са по-нататък. Следващия турнир ще е във Варна, инфо тук :)
Аватар
ded
Бог
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто Сеп 02, 2003 12:33 pm

Re: Първи МК9 турнир - 23 юли НДК клуб Елемент

Мнение от ded »

xenomorph го знам. Играеше MK2 едно време мисля, поздравления!
Аватар
Squall_1st
Боец
Мнения: 295
Регистриран на: Съб Дек 17, 2005 2:16 pm
Местоположение: ф_o
Обратна връзка:

Re: Първи МК9 турнир - 23 юли НДК клуб Елемент

Мнение от Squall_1st »

Haha, аз играх на майтап, понеже съм играл играта три пъти и за съвсем малко изпуснах третото място, но пък и четвърто става. Невероятен спам е тази игра.
Аватар
Gambid
Бог
Мнения: 3440
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 9:10 pm
Местоположение: Пазарджик
Обратна връзка:

Re: Първи МК9 турнир - 23 юли НДК клуб Елемент

Мнение от Gambid »

Играл си играта общо три пъти, нали не мислиш че някой ще ти приеме мнението на сериозно с такъв тип изказване.

Какво те кара да мислиш, че някой от другите е играл много на сериозно.
I Rule This World!

Изображение

By the unholy darkness that consumes me, I will have the Earthrealm.

Mortal Kombat Secrets Webmaster
Karibdus
Смъртен
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Авг 28, 2011 7:20 pm

Re: Първи МК9 турнир - 23 юли НДК клуб Елемент

Мнение от Karibdus »

Супер си беше турнира! :> Squall-е не се сърди не остана капо ха-ха :)
Аз от друга страна се записах, защото ми беше мечта да си поцъкам МК-то, защото за жалост PS3 все още е просто цел, която може да бъде изпълнена, но има други по-важни хD
Както и да е. Странното беше, че имаше некаф пич, който се беше записал с моя ник, но само като фокусирах фанелката на Диабло 3 ми стана ясно х) все пак и аз от там го взех... х)
Та, MK9 е определено Страхотна игра, страшно много ми харесва! Фен съм на МК игрите още от малък, въпреки че не съм някакво про, аз си я цъкам за супер якото удоволствие, което ми носи :)
Sanity is for the weak!
Аватар
Gambid
Бог
Мнения: 3440
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 9:10 pm
Местоположение: Пазарджик
Обратна връзка:

Re: Първи МК9 турнир - 23 юли НДК клуб Елемент

Мнение от Gambid »

Радвам се че турнирът ти е харесал. Наистина ме е яд, че не можах да присъствам, както няма и да мога да присъствам на никои от останалите :(
I Rule This World!

Изображение

By the unholy darkness that consumes me, I will have the Earthrealm.

Mortal Kombat Secrets Webmaster
Аватар
Squall_1st
Боец
Мнения: 295
Регистриран на: Съб Дек 17, 2005 2:16 pm
Местоположение: ф_o
Обратна връзка:

Re: Първи МК9 турнир - 23 юли НДК клуб Елемент

Мнение от Squall_1st »

Gambid написа:Играл си играта общо три пъти, нали не мислиш че някой ще ти приеме мнението на сериозно с такъв тип изказване.

Какво те кара да мислиш, че някой от другите е играл много на сериозно.
Принципно си прав, във форум, където годишно влизат 10 човека, няма да има кой да ме вземе на сериозно.

Извън форума ме познават много хора, които играят файтъри, за тази част може да не се притесняваш - различни хора уважават мнението ми и е ясно, че играта пак е далеч от нивото на сериозните бойни игри в момента.
Аватар
Gambid
Бог
Мнения: 3440
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 9:10 pm
Местоположение: Пазарджик
Обратна връзка:

Re: Първи МК9 турнир - 23 юли НДК клуб Елемент

Мнение от Gambid »

Това не го очаквах от теб, сериозно.

Плюеш върху форума, за да защитиш необмисленото си мнение?!?!

Не харесваш МК, ок, но прекарай малко повече време с нея преди да се изказваш относно турнирните качества на играта.

Относно това кого познаваш, братле, все ми тая. А дали те ти уважават мнението пък още по-малко ме интересува.
I Rule This World!

Изображение

By the unholy darkness that consumes me, I will have the Earthrealm.

Mortal Kombat Secrets Webmaster
Публикувай отговор