Mortal Kombat 9 Първи впечатления

mamfret
Смъртен
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Юни 07, 2010 8:05 pm

Mortal Kombat 9 Първи впечатления

Мнение от mamfret »

В петък в един торент тракер излезе новия МК.Свалих играта записах е набързо и шоуто започна.Като за начало искам да кажа,че поне в мойте очи не се различава кой знае колко много от стария МК.Да фаталите са брутални,да 2D е ,което лично на мен не ми прави впечатление,да има доста бойци,но все пак като,че ли не е точно това което очаквах.Сигурно имате много въпроси който искате да ми зададете,но аз лично не се сещам какво още да кажа,защото играта действително много наподобява старата.Глътка свеж въздух е таг тийма,но и той доста бързо писва.По-интересното е,че в началото всеки боец има по 1 фатал,а останалите се отварят с точки.Отварянето им обаче е трудно,защото трябва да отваряш гробове,в които освен фатали има куп други поне за мен ненужни неща,като например песни,картинки,алтернативни екипи и така и така.С две думи не е интересно.
Има и "къде е топчето" такива простотий който смятам да не коментирам.

Относно историята,току-що превъртях Story mode.Предполагам,че доста хора ги вълнува какво точно се случва,затова ще ми разкрия как се развива историята.Ако предпочитате да е изиграете лично не четете надолу.
Имах доста големия очаквания и в този режим,но уви.Като за начало играта започва на пирамидата която би трябвало да е от МК Армагедон,която не съм играл за съжаление.Там всички са измрели,останали са само Шао Кан и Рейдън които се бият на върха на древната построика.По-скоро Шао Кан довърва Рейдън.Предполагам знаете,че той изпраща съобщения на самия себе си назад във времето.И следващата сцена е преди началото на първия турнир.Сторито е както МК срещу ДС,смисъл на chapter e и първия боец е Johnny Cage.Всичко се развива както знаете.Единственото различно е,че Рейдън предопреждава Scorpion да не убива Sub-zero,защото получава видие,че ще се превърне в Noob-Saibot.В замяна предлага на Scorpion да помоли Elder Gods,да съживят жана му и сина му.Scorpion се съгласява,отнася ледения в отвъдното,побеждава го(в този момент ти играеш от негово име)и точно когато идва момента да го пощади Quan-Chi идва и му напомня какво се е случило.Скорпиона полудява и сваля маската за да изпепели Sub-zero.Останалото си е същото - Лу побеждава Шанг Цунг , след това следва инвазията,след това което идват роботите Cyrax и Sector.(Играеш и със Cyrax докато е човек)!Те се опитват да отвлекът Smoke,за да го роботизират,но не успяват,защото Рейдън отново получава видение и го спасява.Интересното е,че скоро след това роботите нападат Sub-zero и го отвличат.След известно време се появява единствената изненада в играта,която е Cyber Sub-zero.Да,разликата е,че вместо Smoke,роботизират Суб-зеро.Друго е,че всички умират.Накрая остават само Raiden,Quan-chi,Johhny Cage,Sonya.Държа да вметна,че този Story mode Отнема горе долу колкото стара игра двете алтернативи общо.18 епизода.Сами си направете сметка колко време отнема.
Еми това е като цяло ако има нещо питайте :)


Аватар
Gambid
Бог
Мнения: 3440
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 9:10 pm
Местоположение: Пазарджик
Обратна връзка:

Re: Mortal Kombat 9 Първи впечатления

Мнение от Gambid »

С две думи не е интересно.

А според теб какво би било интересно.
Опита ли да играеш Online или срещу някого, защото това е същността на една fighting игра.

Пропуснал си изцяло да споменеш Challenge Tower, както и останалите Test Your... игри.
I Rule This World!

Изображение

By the unholy darkness that consumes me, I will have the Earthrealm.

Mortal Kombat Secrets Webmaster
Аватар
DJ_d
Боец
Мнения: 152
Регистриран на: Съб Мар 17, 2007 7:07 pm
Местоположение: In The Future

Re: Mortal Kombat 9 Първи впечатления

Мнение от DJ_d »

Той от торенти я е дръпнал какъв online е поне как е за двама а?
Аватар
Gambid
Бог
Мнения: 3440
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 9:10 pm
Местоположение: Пазарджик
Обратна връзка:

Re: Mortal Kombat 9 Първи впечатления

Мнение от Gambid »

Вярно, че тогава не можеше да се игра online. Жалко, че позволиха играта да изтече, при това преди да е пусната официално в магазините.
I Rule This World!

Изображение

By the unholy darkness that consumes me, I will have the Earthrealm.

Mortal Kombat Secrets Webmaster
mamfret
Смъртен
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Юни 07, 2010 8:05 pm

Re: Mortal Kombat 9 Първи впечатления

Мнение от mamfret »

не,не съм играл онлайн,защото играта излиза в Европа официално четвъртък,но не вярвам да е много по-различно от офлайн битките.Играта е приятна,но писва прекалено бързо.Все пак и аз имам доза вина понеже имах нечовешки очаквания към нея и в продължение на година редовно следях новините в сайта,затова останах неприятно разочарован от краиния продукт.
За двама не знам как е имам само един джоистик,но така или иначе няма с кой да е играя.
Аватар
DJ_d
Боец
Мнения: 152
Регистриран на: Съб Мар 17, 2007 7:07 pm
Местоположение: In The Future

Re: Mortal Kombat 9 Първи впечатления

Мнение от DJ_d »

друго си 2-ма сам да е и на мен за 2 дена ще ми писне
Onizuka
Смъртен
Мнения: 11
Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 8:13 am
Обратна връзка:

Re: Mortal Kombat 9 Първи впечатления

Мнение от Onizuka »

Е и аз официално в четвъртък я получих.
Преигравам сторито.. Мъча се над Челендж тауъра...
Почти цялата крипта разчовърках..
С няколко думи, получих това което очаквах.
С приятели си правим гейм партита тия дни и смея да твърдя, че бая часове убиваме.
Сторито наистина ме върна години назад. Много детайлно все едно гледаш филм.
Играл съм ДС, но това тук е класи над него. Единственото нещо което ми се струва като фейл е липсата на класическите Зиро, Скорп и Рептайл в обикновения преордър на играта. За сметка на това можем да видим познати лица като Рептайл, Смоук и Джейд, по начина в който сме ги виждали в първите игри и по почти същия метод за откриването им.
Заслужава си. Предполагам нотката на носталгия от играта ме тласна да драсна и тук нещо : )
Поздрави!
Аватар
Gambid
Бог
Мнения: 3440
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 9:10 pm
Местоположение: Пазарджик
Обратна връзка:

Re: Mortal Kombat 9 Първи впечатления

Мнение от Gambid »

Класическите костюми най-вероятно ще се появят по някое време в Marketplace-a и всеки ще може да се добере до тях.

Аз имам Reptile, Sub-Zero и Kitana.
I Rule This World!

Изображение

By the unholy darkness that consumes me, I will have the Earthrealm.

Mortal Kombat Secrets Webmaster
jivko_r
Боец
Мнения: 195
Регистриран на: Сря Окт 22, 2003 2:39 pm

Re: Mortal Kombat 9 Първи впечатления

Мнение от jivko_r »

Играта е страхотна, много се кефя! :) Имам си колекционерското издание! За съжаление трябваше да си ъпдейтна козолата ПС3 до версия 3.61. Стори режима е много зарибяващ. Нямам търпение да разцъкам с приятели. Превъртях я с Луканката :) :) Много ми се щесе за финишъри да има рендвани филмчета, но и на картинки съм доволен.
Аватар
Gambid
Бог
Мнения: 3440
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 9:10 pm
Местоположение: Пазарджик
Обратна връзка:

Re: Mortal Kombat 9 Първи впечатления

Мнение от Gambid »

Е те не са точно картинки. Подвижни са :)
I Rule This World!

Изображение

By the unholy darkness that consumes me, I will have the Earthrealm.

Mortal Kombat Secrets Webmaster
AC1984
Боец
Мнения: 218
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 8:11 pm
Местоположение: Philadelphia,USA

Re: Mortal Kombat 9 Първи впечатления

Мнение от AC1984 »

mamfret, впечатленията от играта са ти доста грешни тъй като story mode-а предназначен за развлечение от самата VS игра. Играта е изцяло създадена с High level играчи на ум. ако за сега не си доволен, иди да играеш с някои приятел и тогава сподяй мнение.
Аватар
Gambid
Бог
Мнения: 3440
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 9:10 pm
Местоположение: Пазарджик
Обратна връзка:

Re: Mortal Kombat 9 Първи впечатления

Мнение от Gambid »

Не бих казъл чак изцяло high-level играчи. Въпреки всичко играта остава достъпна и за casual play, което може да бъде само в плюс на всяко едно заглавие.
I Rule This World!

Изображение

By the unholy darkness that consumes me, I will have the Earthrealm.

Mortal Kombat Secrets Webmaster
AC1984
Боец
Мнения: 218
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 8:11 pm
Местоположение: Philadelphia,USA

Re: Mortal Kombat 9 Първи впечатления

Мнение от AC1984 »

Принципно да, casual player-а е винаги на първо място. За разлика обаче от последните 4 игри, тук има неща които casual player-а никога няма да намери ако не дълбае... Също така casual играча може само да седи и да си хвърля projectiles...най много някои chain да нацели..
dan_grievous
Смъртен
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Май 16, 2011 2:12 pm

Re: Mortal Kombat 9 Първи впечатления

Мнение от dan_grievous »

Играта е върховна! Движенията са съвършени и добре изглеждащи! Сюжета също е на 6!Фаталитата ме дивеят, че са се върнали с пълна кървава сила! Няма начин да се каже нещо негативно за тази игра...

Лично, като я играя с брат ми, с течението на времето Сектор ми стана любимия боец за сингъл VS. За Tag Team обожавам да играя със Sektor + Cyrax или Smoke + Sektor или Baraka + Sektor!

Играта си струва!
dan_grievous
Смъртен
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Май 16, 2011 2:12 pm

Re: Mortal Kombat 9 Първи впечатления

Мнение от dan_grievous »

В това видео изразявам колко обичам тази игра и колко е велика!
Музикален трибют към този игров шедьовър!


http://www.youtube.com/watch?v=ZsEK_f9z2d8
Публикувай отговор